• Stylizacja retro

Jak podkreślić styl retro?
Retro jest ponadczasowym, klasycznym motywem obowiązującym niezależnie od aktualnych trendów. Mówiąc "retro" można mieć na myśli przejawy sentymentalnej nostalgii minionych lat. Coś czarującego, efektownego, zapamiętanego.
Trend na retro można w prosty sposób przemycić w swojej codziennej stylizacji. Osoby, które nie mają odwagi na pełny retro look, mogą wprowadzić do swojego ubioru pojedynczy akcent, podkreślający całokształt aranżacji. Jednym z dobrych rozwiązań jest wykorzystanie elementów biżuterii, które przy stonowanym stroju, naprawdę mogą przesądzić o efekcie końcowym całej stylizacji. Biżuteria w stylu retro, nawiązuje swoją formą do całkiem niedalekiej przeszłości. Biżuteria z pierwszej połowy XX wieku, lat 40 i 50, cechowała się oryginalnością i pieczołowitym wykończeniem. Dbałość o najmniejsze detale i wykorzystywanie do jej produkcji wysokiej jakości, oryginalnych kamieni szlachetnych, była cechą charakterystyczną dla tamtego okresu. Wytworne damy, na specjalne okazje wkładały sznur pereł i eleganckie kolczyki. Połączenie srebra i bursztynu, eleganckie wisiory z masy perłowej na srebrnym zdobionym łańcuszku i naszyjnik z naturalnego koralu - to echa minionych lat, które mogą cieszyć oko także teraz.
Srebrna biżuteria w połączeniu z tak oryginalnym materiałem jakimi są kamienie szlachetne to dobre nawiązanie i "ukłon" w stronę przeszłości. Mało tego. Ten typ biżuterii podkreśla kobiecość i przykuwa uwagę. Srebrna bransoletka z pereł może stać się jedynym dodatkiem do klasycznej małej czarnej, z kolei srebrne kolczyki z turkusem - podkreślą swoją kolorystyką tęczówkę oka - do tego, ten typ biżuterii jest bardzo retro!
Srebrna biżuteria i kamienie kolorowe są ponadczasowe, prawdopodobnie dlatego, niezmiennie od kilku dekad, goszczą w formie bizuterii w stylizacjach kobiet każdej epoki. Jeżeli chce się przełamać ich oryginalny wygląd, można do swojego ubioru wprowadzić nowoczesne elementy - proste kroje i monochromatyczne kolory. Wtedy, nawet współczesna stylizacja może mieć nutkę dawnej elegancji.