-
Koszyk jest pusty
-
x
- Kategorie
-
Kolczyki srebrne z nocą Kairu Pnącza wiszące
| Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
| Cena przesyłki | 11.9 |
| Dostępność |
Ostatnia sztuka! Zamów teraz – wysyłka w 1 dzień!
|
| Waga | 0.15 kg |
| Kod kreskowy | |
| EAN | 5903636300603 |
| Zostaw telefon |
Modne kolczyki wiszące w stylu retro, wykonane z oksydowanego srebra próby 925, wysadzane nocą Kairu, kamieniem w którym migoczą gwiazdy.
Pnącza roślin wzrastają ku słońcu, kierując swoje liście w stronę światła. Podobnie jest w przypadku naszej niezwykłej biżuterii. Srebrne ornamenty, przypominające pnącza winorośli, zwrócone są w stronę lśniącego kamienia. Uwagę zwraca precyzja, z jaką zostały wykonane wszelkie zdobienia. Wśród misternych gałązek można nawet dostrzec srebrzyste winogrona. Dodatkowo kamień został podkreślony delikatnym oplotem. Srebrne elementy zostały poddane oksydowaniu. W ten sposób uzyskano wyjątkowy efekt postarzenia metalu, a ponadto zabezpieczono biżuterię przed szkodliwym działaniem korozji. Ozdoby z dekoracyjnymi pnączami są doskonałym wyborem dla wszystkich osób, którym bliskie sercu są niebanalne motywy florystyczne.
- Próba srebra: 925
- Wykończenie: Oksydowane, Polerowane
- Waga (g): 5.33 (+/- 0,2)
- Szerokość (cm): 1.2
- Długość kolczyków (cm): 4.05
- Wymiary kamienia (mm): 8 x 10
- Zapięcie: Wiszące, Angielskie
- Kamień: Noc Kairu
Towar wyprodukowany w Polsce, przez polskiego producenta, z polskich materiałów.
*oferowane przez nas produkty są cechowane zgodnie z Ustawą Prawo Probiercze (Dz.U. nr 92 poz. 529 z 2011 r.)
Kamienie
Według znanej legendy, kamień Noc Kairu, powstał w szesnastym wieku. Został wynaleziony przez alchemików, pragnących odnaleźć przepis na stworzenie złota. Kamień, który udało im się uzyskać, pokryty był mieniącym się szkliwem. Pod szkliwem był czarny onyks.
Po raz pierwszy kamień ten pojawia się w historycznych dokumentach, gdy pewna włoska rodzina rejestruje przepis na szkło awenturynowe, wraz z tym otrzymując również wyłączne prawo do jego produkcji. Kamień Noc Kairu składa się z minerałów należących do grupy krzemianów.
Współcześnie do jego produkcji używa się owego szkła, które dodatkowo wzbogacane jest o tlenek kobaltu oraz inne metale - takie jak na przykład tlenek niklu. To dzięki obecności tych minerałów otrzymywany jest efekt migotania oraz mienienia się. Skrzące się szkło to jednak efekt optyczny, który nazywany jest awenturyzacją. Kolor uzyskiwany jest w zależności od wybranych tlenków metali. To właśnie stąd nazwa Noc Kairu, która nawiązuje do koloru oraz sposobu w jaki mieni się kamień.
Każdy kamień jest niepowtarzalny i będzie wyglądał troszkę inaczej, choć nie są to różnice znaczące.
Zdjęcia nie oddają wiernie tego wspaniałego efektu nocy Kairu. Efekty różnią się w zależności od stosowanego światła.
Opakowanie
Informacje dotyczące bezpieczeństwa
Informacje dotyczące bezpieczeństwa i zgodności
Ostrzeżenia:
Ryzyko zadławienia: Produkt zawiera małe elementy. Przechowywać poza zasięgiem niemowląt oraz dzieci poniżej 3 roku życia.
Przeznaczenie: Produkt jest biżuterią przeznaczoną wyłącznie do użytku zewnętrznego przez osoby dorosłe. Produkt nie jest zabawką.
Użytkowanie: Nie wkładać do ust, nie spożywać. Należy zdejmować biżuterię do snu, kąpieli oraz uprawiania sportu.
Dane producenta / podmiotu odpowiedzialnego:
Firma: Pretoria Norbert Paszkowski
Adres: Waleniowa 5/6 85-435 Bydgoszcz
Kontakt: sklep@twojesrebro.com